Łączenie metod leczenia łysienia strzałem w dziesiątkę

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Osoby, którym wypadają włosy z głowy w stopniu, który zaczyna budzić niepokój są zwykle osaczane ze wszystkich stron potencjalnymi środkami zaradczymi na ten specyficzny rodzaj schorzenia. Szeroki wachlarz i pełne spektrum opcji, które się wygodnie zadomowiły na rynku polskim mogą przysporzyć sporego bólu głowy, który będzie się nasilał z każdą minutą zawahania. Poza szerokim dostępem do różnorakich suplementów diety, ziół, szamponów, balsamów, żeli, odżywek, czy też innych preparatów, w które są zaopatrzone wielkie sieci supermarketów, oraz apteki, każdy z nas ma niepowtarzalną możliwość dokonania specjalistycznych badań trychologicznych, takich jak między innymi trichoskopia, czy też trichogram, które pomogą nam w doborze najwłaściwszego sposobu leczenia. Leczenia, które jest dostosowywane indywidualnie do potrzeb konkretnego pacjenta, tak aby zapewnić mu maksymalnie dużą szansę na osiągnięcie zamierzonych efektów leczniczych.

W sporej ilości sytuacji leczenie łysienia przybiera formę specjalistycznych zabiegów trychologicznych, które są wykonywane pod bacznym nadzorem specjalisty, który od początku objęcia naszej kuracji, do samego jej końca rozporządza w sposób należyty procesami, które warunkują nasze wyzdrowienie. Trycholog – dermatolog może nam zarekomendować poddanie się takim zabiegom jak mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego, lub też karboksyterapii, która opiera się na wstrzykiwaniu pod owłosioną skórę głowy podgrzanego dwutlenku węgla, celem wytworzenia i pobudzenia już istniejących naczyń krwionośnych. Ten zabieg powoduje lepsze dotlenienie cebulek włosów, jak i również rewitalizuje i odżywia skórę głowy.

Mezoterapia, w której bazuje się na osoczu bogatopłytkowym, zapewnia stymulowanie i regenerację istniejących włosów, oraz sprzyja pobudzaniu powstawania nowych mieszków włosowych z nowymi włosami. W tym celu, trycholog pobiera krew od pacjenta pod znieczuleniem i poddaje ją procesowi laboratoryjnego odwirowania, tak aby płytki krwi przemieszczające się w osoczu zostały maksymalnie skondensowane, a następnie wstrzyknięte pod skórę pacjenta. Skutki zaaplikowania takiej terapii są niebywale skuteczne, przyczyniając się ogromnie do znaczącej poprawy jakości schorowanych włosów.

Po wielu żmudnych analizach i dywagacjach, specjaliści od medycyny estetycznej doszli do wniosku, że warto by wypróbować atrybuty lecznicze obydwu metod razem, w trakcie trwania pojedynczej sesji zabiegowej na konkretnym pacjencie. Po początkowych wątpliwościach co do efektywności takiego zachowania, trycholodzy zgodnie doszli do porozumienia, iż połączone działanie metod leczniczych mezoterapii i karboksyterapii zaowocowało jeszcze większą skutecznością w stymulacji i regeneracji włosów leczonego pacjenta.

Leczenie wypadania włosów zyskało nowy wymiar, a kolejny przełom w branży trychologicznej odbił się szerokim echem w całym świecie medycznym. Nie długo trzeba było przekonywać pacjentów co do znakomitych rezultatów jakie dawało złączenie tych dwóch niekonwencjonalnych metod lecznictwa schorzeń skóry głowy i łysienia. Przyspieszone efekty lecznicze, przejawiające się w szybszym wzroście włosów i ogólnej poprawie kondycji skóry głowy spowodowały prawdziwy „boom” na praktykowanie tej metody. Ta oferta stała się tym bardziej kusząca dla pacjentów, ponieważ nie musieli już parę razy, lub też czasem parunastokrotnie udawać się do kliniki, aby powtórzyć wcześniej przeprowadzone terapie. Pozostaje zatem tylko kwestią czasu, jak kolejne nowinki medyczne w dziedzinie trychologii wypłyną na jaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *