Objawy rwy kulszowej

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Rwa kulszowa jest jedną z najbardziej bolesnych dolegliwości, z jaką zmaga się bardzo duża liczba osób. Tego typu choroba może przebiegać bardzo zróżnicowanie. Z tego powodu warto poznać jej pierwsze objawy, aby szybko ją rozpoznać oraz skutecznie wyleczyć.

Do pierwszych objawów rwy kulszowej możemy zaliczyć przede wszystkim ból pośladka lub też nogi, który odczuwamy bardziej dotkliwie podczas siedzenia. Również jest to mrowienie lub też pieczenie, które przechodzi od góry do dołu naszej nogi. Objawy rwy kulszowej to także ogólne osłabienie, jak i również drętwienie, a także trudności w poruszaniu stopą lub też całą nogą. Nieco bardziej zaawansowana choroba objawia się ciągłym bólem, który umiejscowiony jest po jednej stronie pośladka. Ból może być także przeszywający, który znacząco utrudnia wstawanie. Warto wiedzieć, iż rwa kulszowa, czyli popularny atak korzonków, dotyka często tylko i wyłącznie jednej strony naszego ciała. Jednak czy można w jakiś sposób skutecznie wyleczyć tego typu dolegliwość?

Leczenie rwy kulszowej

Przede wszystkim należy mieć świadomość, iż leczenie rwy kulszowej, czyli popularnego ataku korzonków, jest uzależnione od stopnia jego zaawansowania. Jeżeli przykładowo ból jest silny, jednak możemy w miarę normalnie funkcjonować, prawdopodobnie specjalista przepisze nam odpowiednie środki farmakologiczne. Najczęściej wiele osób w tym przypadku bierze tabletki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Jednak należy pamiętać, iż wizyta u specjalisty jest niezbędna i nie powinniśmy w tym przypadku decydować się na wybór tego typu środków na własną rękę. Często także lekarz, po dokładnym zbadaniu pacjenta, stwierdza, iż niezbędne są także ćwiczenia.

Warto pamiętać, iż choć rwa kulszowa jest chorobą, która w pewnym stopniu może nawet ograniczać naszą sprawność fizyczną, nie powinniśmy całych dni spędzać w łóżku. Jeżeli zmagamy się z tego typu chorobą, należy pamiętać, iż aktywność fizyczna jest bardzo ważna i pomoże nam w skutecznej walce z nią. Zdecydowanie odradzane jest przeciążanie organizmu oraz nadmierny wysiłek fizyczny. Często wystarczy jedynie udać się na dłuższy spacer, bądź też wykonać kilka prostych ćwiczeń. Aby zmniejszyć ból w przypadku rwy kulszowej o małym stopniu zaawansowania, często wiele osób decyduje się na różnego rodzaju okłady. Są to zarówno kompresy lub okłady zimne oraz gorące. Jest to bardzo skuteczna metoda, ponieważ pozwoli nam na pewien czas zapomnieć o przykrych dolegliwościach. Jednak czasem zdarza się, iż ból towarzyszący rwie kulszowej jest znacznie bardziej nasilony. Wówczas jedynym rozwiązaniem często jest fizykoterapia lub wstrzyknięcie kortykosteroidów. Ostatecznym rozwiązaniem jest operacja.

Niestety coraz więcej osób ma ogromne problemy z kręgosłupem. Są to różnego rodzaju zwyrodnienia, które powstają na skutek różnych urazów, jednak także mogą nas spotkać z powodu zbyt słabych kości. Z tego powodu coraz więcej osób cierpi na dolegliwość zwaną popularne atakiem korzonków. Warto poznać jego pierwsze objawy, aby móc szybko rozpoznać tą chorobę i skutecznie ją wyleczyć już na początkowym etapie rozwoju.

Więcej informacji na stronie www.kulszowa.pl

Komentarze 2

  • Najlepszym rozwiązaniem na rwę kulszową jest operacja. Teraz można zrobić to laparoskopowo, więc nie będzie cięcia jak w rzeźni. Polecam każdemu, bo dzięki temu naprawdę szybko można wrócić do zdrowia bez niepotrzebnego faszerowania się lekami. Sam straciłem rok na leczenie rwy kulszowej i pomogła dopiero operacja.

  • Jak miałam rwę kulszową to „rwało” mnie tak przez pół ciała, że chodziłam jak paragraf. Najgorsze jest to, że na ten ból nic nie działa. Na początku próbowałam rozmasowywać pośladek i nogę, ale nic to nie dało. Leki przeciwbólowe na rwę kulszową też nie działają, przynajmniej w moim przypadku. Pozostaje walka z objawami chyba tylko siłą woli i wytrzymałością. Koszmar jakiś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *