Oczyszczanie nerek naturalnymi metodami

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Nerki to jeden z najważniejszych organów naszego ciała. To właśnie one odpowiadają za filtrowanie toksyn, które przedostają się do naszego układu moczowego. Bez prawidłowego działania nerek, toksyczne substancje zaczynają przedostawać się do krwi, powoli zatruwając cały organizm. Niestety, nerki nie posiadają takich zdolności do autoregeneracji, jak na przykład wątroba, przez co są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia w wyniku długotrwałej ekspozycji na toksyczne substancje.

Kto powinien dbać o nerki?

Wiele osób jest przekonanych, że skoro nie palą papierosów i nie piją alkoholu, to ich nerki tak naprawdę nie są narażone na żadne ryzyko. Niestety, takie myślenie jest jak najzupełniej błędne. To prawda, że alkohol i papierosy to główne przyczyny chorób nerek, jednak nie oznacza to, że są to jedyne toksyczne czynniki, które mogą negatywnie wpływać na stan naszych nerek. Trzeba pamiętać chociażby o lekach, jakie zażywa wielu z nas, o różnego rodzaju substancjach stosowanych w napojach i pożywieniu, czy wreszcie o toksynach, które wdychamy razem z powietrzem (wbrew obiegowemu mniemaniu, nie wpływają one tylko i wyłącznie na układ oddechowy, ale także na całą resztę naszego organizmu). Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie uniknąć ekspozycji na szkodliwe czynniki: po pierwsze, jest ich zwyczajnie zbyt dużo i są zbyt powszechne (jak na przykład popularne substancje słodzące, stosowane w napojach, takie jak aspartam), po drugie, wciaż pojawiają się nowe substancje, stosowane przez producentów żywności i napojów. W kontekście tych informacji warto zatroszczyć się o skuteczne oczyszczanie nerek metodami naturalnymi, tj. przy pomocy ziół.

Czytaj: Jak oczyścić nerki – skuteczny detoks nerek

Ziołowa detoksykacja nerek

Istnieje co najmniej kilka ziół, które wykazują potwierdzony pozytywny wpływ na nerki. Należy wymienić tutaj przede wszystkim liście brzozy, czarnej porzeczki, melisy, borówki brusznicy, pokrzywę oraz rdest ptasi. Oczywiście, nie wszystkie wymienione składniki zaliczają się do ziół. To jednak kwestia o mniejszym znaczeniu. O wiele ważniejsze jest to, że wszystkie wykazują podobny wpływ na pracę nerek: działają moczopędnie i/lub oczyszczająco, dzieki czemu skutecznie regulują pracę układu moczowego, zapobiegając tym samym różnym chorobom.

Trzeba bowiem pamiętać, że choroby układu moczowego to nie tylko kamienie w nerkach. Według onkologów, z roku na rok coraz częstsze są chociażby nowotwory tego narządu, co jest stanowi konsekwencję coraz bardziej skażonego środowiska i coraz większej ilości toksycznych substancji, na których działanie jesteśmy narażeni w naszym codziennym życiu. Regularne stosowanie na przykład pokrzywy, melisy lub rdestu ptasiego pomoże naszym nerkom w wydaleniu toksyn i na dłuższą metę ustabililuzje pracę tego niezwykle ważnego narządu. Należy jednak pamiętać, że regularne stosowanie substancji, które działają moczopędnie i oczyszczająco na nerki nie oznacza, że możemy pozwolić sobie na palenie papieresów lub picie alkoholu. Pierwszą zasadą zdrowych nerek pozostaje możliwie jak najmniejsza ekspozycja na toksyczne substancje.

Przeczytaj również: Jak oczyścić nerki?

Komentarze 2

  • Każdy kto nie przeprowadzał detoksu nerek powinien odpowiedzieć sobie na pytanie ile razy chorował w ostatnich 2-3 latach? Bo jeśli zero, to ok. Nie trzeba… Ale fakty są takie, że jak policzyć z dolegliwościami, jak katar i inne osłabienia organizmu, to pewnie palców u rąk i nóg zabraknie. I właśnie dlatego warto oczyszczać nerki, dzięki czemu szybko poprawi się odporność.

    • Częściowo się zgadzam, ale częściowo nie. Na pewno bezsporne jest to, że warto zrobić sobie oczyszczanie nerek – im zdrowszy organizm tym lepiej i nie ma co z tym dyskutować. Ale też nie każda choroba jest powodowana przez złogi w nerkach, więc trochę przesadzasz ze swoją teorią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *